Zbraně

30. října 2013 v 19:30 | Ellien |  Zbraně
Elfské meče
Meče vyrobené elfy jsou nejlepší jaké můžete sehnat. Jsou lehké a nedají se zlomit ani přeseknout. Jejich čepel je překrásně zpracovaná a jsou většinou vyzdobeny nějakými motivy.

Trpasličí luky
Trpaslíci se naučili vyrábět luky z rohů feldünostů a později i z rohů urgalů. Jejich výroba trvá i několik desítek let. A je zakončena vyzdobením luku. Každý trpaslík si takovýto luk velmi chrání, jelikož je to velká vzácnost. Takovýto luk dokáže střelit až na půl míle. Je těžší než kde jaký luk a k napětí tětivy potřebujete velkou sílu.

Volund
Kladivo krále trpaslíků Hrothgara. Hrothgar se díky němu stal obávaným válečníkem, když se s ním oháněl nad hlavou. Předávala se jím také vláda nad trpasličím národem. Byl vždy dědičný v klanu.

Zar'roc
Meč Jezdce Morzana, byl ukován elfskou kovářkou Rhunön, která ho uděla nezlomitelný a nezničitelný. Do jeho rubínu se dá ukládat energie, tak aby si ji nosiotel mohl pozdějít vzít a dobýt své síly. Když byl Morzan, Křivopřísežník, zabit Bromem, tak mu sebral meč a později ho daroval Eragonovy. Lidé neměli Zar'roc v lásce, ale když s ním zabil Durzu, Stína, změnili na meč názor. Nakonec si ho vzal jako právoplatné dědictví prvorozeného Murthagh, když ho Eragonovy sebral, během Bitvy na Hořících pláních.

Brisingr
Meč, který si Eragon po ztrátě Zar'rocu ukoval za pomoci elfské kovářky Rhunön. Má zvláštnost, že když se vysloví jeho jméno, rozzáří se jasným modrým plamenem, a má ještě ničivější účinky. Asi to bude právě tím zvláštním typem výroby.

Pás Belota Moudrého
Dlouhý modročerný pás na meč, nezvykle silný a těžký. Je vyrobený z vláken spletených do složitého vzoru, který zobrazuje šlahouny révy Lianí. Ve svém středu má ukrytých dvanáct diamantů, z nichž každý má palec v průměru. Čtyři jsou bíle, čtyři černé a po jednom žlutém, červeném, modrém a hnědém. Tyto drahokamy jsou vůbec nejdokonalejší, které kdy Jezdci získali, některé byli vyměněni s trpaslíky, jiné jsou vahrané z bitev a některé vytěžili sami Jezdci. Do těchto diamantů může nositel ukládat svou energii a pak si ji kdykoli vybrat.

Eragonův meč, dlouhý jílec, zdobení

Meč po celé délce, kliknutím se zvětší

Typický elfský meč s delším jílcem a protáhlou, úzkou čepelí která snadno pronikne kroužkovým brněním.

Elfská dýka

Aryina zbraň- zvláštní "sekaná" čepel

Obrazek
Galbatorixova zbraň

Obrazek
Durzova zbraň- obzvláště nechutná

Tak to by bylo ze zbraní snad vše, co jsem si o nich dohledala. Zdroje obrázků zjistíte kliknutím na ně, zdroj informací pochází ze stejných stránek jako obrázky. Mějte se krásně!
Ellien
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lory Lory | Web | 31. října 2013 v 16:42 | Reagovat

Mě se líbí ten Aryi meč, a potom ty obyčejné elfské :)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 1. listopadu 2013 v 21:56 | Reagovat

Nejradši mám Brising i všechny další meče dračích jezdců...Hezký obrázky..:-)

3 Catherine B. Gold Catherine B. Gold | E-mail | Web | 20. listopadu 2013 v 21:14 | Reagovat

A já zas budu za blázna. Mě se nejvíc líbí právě Durzova zbraň. Když mě to přijde zajímavé, pěkné. Nakonec, ono když se člověk zamyslí, tak všechny zbraně jsou moc pěkné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama