Září 2013

Dračí Jezdci

27. září 2013 v 16:48 | Ellien |  Kdo žije v Alaagesii
Dračí Jezdci je organizace, která se vytvořila aby byl mír mezi elfy a lidskou rasou. Elfové a lidé mezi sebou hodně válčili, zabíjeli se draci, a proto se uzavřela tato dohoda- trvající dodnes.
Jezdci se stali ochranou celé země, ale byli také léčiteli, mágy a učenci. Přinesli Alaagesii nový mír, a po jejich vládu byl svět o mnoho lepším. Do té doby, než přišel Galbatorix.
Když ze své vlastní hlouposti přišel o svou dračici, zešílel. Chtěl po vůdcích nového draka, ale oni ho odmítli. Z nenávisti k nim se spřáhl s Morzanem, z třinácti jezdců učinil 13 Křívopřísežných, a s jejich pomocí ostatní Jezdce pozabíjel. Posledními žijícími Jezdci, kteří žili v ústraní, byli Brom a elf Oromis s drakem Glaedrem. Všichni tři však také zemřeli v králových rukou.
Galbatorix si také přivlastnil zbylá vejce- červené, modré a zelené. Z modrého se vylíhla Safira, pro Eragona. Červené vejce se stalo drakem Trnem, jehož jezdce se stal Murtagh. A ze zeleného se vylíhl Fírnen, jehož jezdkyní se stala elfka Arya, a ten se také následovně spřátelil se Safirou.
Jak pokračoval osud našich hrdinů, a vůbec celé Alaagesie, už jsme se v knize nedozvěděli. Christopher Paolini se však v rozhovoru pro New York Times zmínil, že tak těžce vybudovaný svět, jakým byla právě Alaagesie, nehodlá opustit nadobro. Určitě bychom se rádi dozvěděli něco víc o tajemné čarodějce Angele a jejím Solembumovi, nebo o Bromově minulosti, či o minulosti samotné Seleny, matky Eragona. Můžeme tedy doufat, že nějaké to možné pokračování bude!

Carvahall

19. září 2013 v 14:59 | Ellien |  Místa v Alaagesii, mapa, názvy
Carvahall
Popis a umístění
Carvahall je malá vesnice na severu Alaagesie, kde žije asi 300 lidí. Leží v horní části řeky Anory, v údolí Palancar. Obec byla jediná osada v údolí (kromě Therinsfordu) a kromě lovců a ochodníků ji jen někdo zřídkakdy navštívil. Většina vesnice byla tvořena silnými srubovými domy s nízkou střechou a širokými verandami, kde se mluvilo o podnikání. Každý rok obchodníci přijeli prodávat své zboží.
Tradice
Vždy, když někdo umřel, položili mu snítku bolehlavu na hruď, stříbrný amulet byl umístěn kolem krku a černé oblázky se dávaly nad oči. Ve věku 16 let, kdy se chlapec pak považuje za muže, se koná oslava na jejich počest.
Obyvatelé
Sloun, řezník, kovář Horst se svou rodinou, hospodský Morgan, a mnoho dalších, mezi nimi i vypravěč Brom a další.
Konec
Carvahall nakonec zničila válka a Galbatorix. Byl spálen a dočista srovnán se zemí.

Jeremy Irons

1. září 2013 v 16:53 | Ellien |  Herci
Jméno: Jeremy Irons
Věk: 64 let
Narození: 19. září 1948
Národnost: Americká
Kariéra: Jeremy John Irons je britský herec, nositel Tony Award za svou roli ve hře The Real Thing a v roce 1990 získal Oscara za nejlepší herecký výkon ve filmu Zvrat štěstěny (Reversal of Fortune). V roce 2006 si zahrál roli Broma ve filmu Eragon.